Aer conditionat digital inverter Toshiba High-Wall 28000 BTU

Aer conditionat split de perete, segment comercial, tehnologie DI avansată, 8.0 kW răcire, 9.0 kW încălzire, freon ecologic R32

  • Consum de energie ultra-scăzut, zgomot redus și confort optimizat datorită tehnologiei digitale japoneze inverter încorporate.
  • AC de perete, ideal pentru birouri, magazine, ateliere, camere de servere, laboratoare, spații de răcire a vinurilor etc.
  • Dimensiuni compacte la interior și exterior.
  • În aplicațiile unde este esențială răcirea spațiilor interioare la temperaturi de sub 16°C (minimum 10-12°C), este necesară montarea controlerului opțional de perete RBC-AMSU51-EN prin care se setează și programează astfel de temperaturi speciale. 
  • Functie aparte auto louver de distribuire optimă și uniformă a fluxului de aer și funcție de autocurățare pentru prevenirea formării mucegaiurilor și a mirosurilor neplăcute.
  • Aparat aer conditionat cu compresor Toshiba dublu-rotativ (DC Rotary) specializat în reducerea fricțiunilor și asigurarea unei funcționări îndelungate cu consum energetic minimizat.
  • Domeniu de tempratură extins: răcire în condiții de mediu exterior de până la +46°C și încălzire începând de la -20°C.
  • Fabricat în Thailanda.

Specificații

  • Refrigerant R32
  • Alimentare electrică 220-240/50/1 V/Hz/Ph
  • BTU răcire 27500 BTU
  • BTU încălzire 31000 BTU
  • Capacitate de răcire 8.0 kW
  • Capacitate de încălzire 9.0 kW
  • Clasa de eficiență energetică C A++
  • Clasa de eficiență economică H A+
  • EER/COP 3.00/3.10 W/W
  • SEER/SCOP 6.10/4.10 W/W
  • Unitate interioară (UI)
  • Presiune sonoră UI (niv. mediu) 41 db(A)
  • Intensitate sonoră UI (niv. mediu) 56 db(A)
  • Debit aer 1180/680 m³/h
  • Control Remote, Wired (optional)
  • Dimensiuni nete UI (WxDxH) 1050 x 250 x 320 mm
  • Greutate netă UI 14 kg
  • Unitate exterioară (UE)
  • Presiune sonoră UE (niv. mediu) 51 dB(A)
  • Intensitate sonoră UE (niv. mediu) 68 dB(A)
  • Tip compresor Rotativ (rotary)
  • Domeniu de operare C -15 → 46 °C
  • Domeniu de operare H -15 → 15 °C
  • Racorduri lichid 15.9 mm
  • Racorduri gaz 9.52 mm
  • Lungime maximă traseu 50 m
  • Diferență max. înălțime 30 m
  • Încărcare refrigerant 2.0 kg
  • Dimensiuni nete UE (WxDxH) 800 x 300 x 630 mm
  • Greutate netă UE 47 kg

Tabel comparativ

Unitati comerciale de perete
Modele Toshiba RAV High-Wall 9000 BTUToshiba RAV High-Wall 12000 BTUToshiba RAV High-Wall 18000 BTUToshiba RAV High-Wall 24000 BTUToshiba RAV High-Wall 28000 BTUToshiba RAV High-Wall 32000 BTUToshiba RAV High-Wall 32000 BTU 380V
RefrigerantR32R32R32R32R32R32R32
Alimentare electrică (V/Hz/Ph)220-240/50/1220-240/50/1220-240/50/1220-240/50/1220-240/50/1220-240/50/1380-400/50/3
BTU răcire (BTU)8500123001710023000275003250032500
BTU încălzire (BTU)11600137001810026300310003850038500
Capacitate de răcire (kW)2.53.65.06.78.09.59.5
Capacitate de încălzire (kW)3.44.05.37.79.011.211.2
Clasa de eficiență energetică CA++A++A++A+A++A++A++
Clasa de eficiență economică HA+A+A+A+A+A+A+
Unitate interioară (UI)
Presiune sonoră UI (niv. mediu) (db(A))34363941414545
Intensitate sonoră UI (niv. mediu) (db(A))49515456566060
Debit aer (m³/h)670/450700/450960/6801040/6801180/6801610/11801610/1180
Dimensiuni nete UI (WxDxH) (mm)798 x 230 x 293798 x 230 x 2931050 x 250 x 3201050 x 250 x 3201050 x 250 x 3201200 x 280 x 3481200 x 280 x 348
Unitate exterioară (UE)
Presiune sonoră UE (niv. mediu) (dB(A))46494648515454
Intensitate sonoră UE (niv. mediu) (dB(A))61646365687070
Racorduri lichid (mm)9.512.712.715.915.915.915.9
Racorduri gaz (mm)6.36.36.39.529.529.529.52
Lungime maximă traseu (m)20203030505050
Diferență max. înălțime (m)10103030303030
Dimensiuni nete UE (WxDxH) (mm)780 x 290 x 550780 x 290 x 550780 x 290 x 550780 x 290 x 550800 x 300 x 630900 x 320 x 890900 x 320 x 890

Produse similare

Aer conditionat digital inverter Toshiba High-Wall 28000 BTU