Aer conditionat SDI Toshiba High-Wall 34000 BTU

Aer conditionat super digital inverter (SDI) tip split de perete 4HP, segment comercial, 10 kW răcire, 11.2 kW încălzire, freon ecologic R32

  • Consum de energie ultra-scăzut, zgomot redus și confort maximal datorită tehnologiei super digital inverter japoneze încorporate.
  • Ideal pentru aplicațiile care necesită domeniu de temperatură ultra-extins: răcire în condiții de mediu exterior de până la +52°C și încălzire începând de la -27°C.
  • Instalare chiar și în condiții de diferență de nivel de 30m și lungime de traseu de 75m!
  • În aplicațiile unde este esențială răcirea spațiilor interioare la temperaturi de sub 16°C (minimum 10-12°C), este necesară montarea controlerului opțional de perete RBC-AMSU51-EN prin care se setează și programează astfel de temperaturi speciale. 
  • AC de perete, ideal pentru birouri, magazine, ateliere, camere de servere, laboratoare, spații de răcire a vinurilor etc.
  • Controlerul optional de perete permite, totodată, funcția de ajustare automată a temperaturii încăperii răcite/încălzite, generînd economisire prețioasă de energie.
  • Functie auto louver de distribuire optimă și uniformă a fluxului de aer și funcție de autocurățare pentru prevenirea formării mucegaiurilor și a mirosurilor neplăcute.
  • Aparat aer conditionat cu compresor Toshiba dublu-rotativ (DC Rotary).
  • Fabricat în Thailanda.

Specificații

  • Refrigerant R32
  • Alimentare electrică 220-240/50/1 V/Hz/Ph
  • BTU răcire 34100 BTU
  • BTU încălzire 38200 BTU
  • Capacitate de răcire 10.0 kW
  • Capacitate de încălzire 11.2 kW
  • Clasa de eficiență energetică C A++
  • Clasa de eficiență economică H A+
  • EER/COP 3.61/3.58 W/W
  • SEER/SCOP 7.20/4.41 W/W
  • Unitate interioară (UI)
  • Presiune sonoră UI (niv. mediu) 45 db(A)
  • Intensitate sonoră UI (niv. mediu) 60 db(A)
  • Debit aer 1610/1180 m³/h
  • Control Remote, Wired (optional)
  • Dimensiuni nete UI (WxDxH) 1200 x 280 x 348 mm
  • Greutate netă UI 19 kg
  • Unitate exterioară (UE)
  • Presiune sonoră UE (niv. mediu) 49 dB(A)
  • Intensitate sonoră UE (niv. mediu) 66 dB(A)
  • Tip compresor Rotativ (rotary)
  • Domeniu de operare C -15 → 52 °C
  • Domeniu de operare H -27 → 15 °C
  • Racorduri lichid 15.8 mm
  • Racorduri gaz 9.52 mm
  • Lungime maximă traseu 75 m
  • Diferență max. înălțime 30 m
  • Încărcare refrigerant 3.10 kg
  • Dimensiuni nete UE (WxDxH) 1010 x 370 x 1550 mm
  • Greutate netă UE 104 kg

Tabel comparativ

Unitati comerciale de perete
Modele Toshiba RAV-SDI High-Wall 18000 BTUToshiba RAV-SDI High-Wall 24000 BTUToshiba RAV-SDI High-Wall 34000 BTUToshiba RAV-SDI High-Wall 34000 BTU 380V
RefrigerantR32R32R32R32
Alimentare electrică (V/Hz/Ph)220-240/50/1220-240/50/1220-240/50/1380-400/50/3
BTU răcire (BTU)17100242003410034100
BTU încălzire (BTU)19100273003820038200
Capacitate de răcire (kW)5.07.110.010.0
Capacitate de încălzire (kW)5.68.011.211.2
Clasa de eficiență energetică CA++A++A++A++
Clasa de eficiență economică HA+A+A+A+
Unitate interioară (UI)
Presiune sonoră UI (niv. mediu) (db(A))39414545
Intensitate sonoră UI (niv. mediu) (db(A))54566060
Debit aer (m³/h)960/6801040/6801610/11801610/1180
Dimensiuni nete UI (WxDxH) (mm)1050 x 250 x 3201050 x 250 x 3201200 x 280 x 3481200 x 280 x 348
Unitate exterioară (UE)
Presiune sonoră UE (niv. mediu) (dB(A))46464949
Intensitate sonoră UE (niv. mediu) (dB(A))63636666
Racorduri lichid (mm)12.715.815.815.8
Racorduri gaz (mm)6.39.529.529.52
Lungime maximă traseu (m)50507575
Diferență max. înălțime (m)30303030
Dimensiuni nete UE (WxDxH) (mm)799 x 299 x 6301010 x 370 x 10501010 x 370 x 1550900 x 320 x 1340

Produse similare

Aer conditionat SDI Toshiba High-Wall 34000 BTU