Aer conditionat tavan digital inverter Toshiba Ceiling 42000 BTU 380V

Aer conditionat digital inverter trifazic cu montaj pe tavan, segment comercial, tehnologie DI avansată, 12.1 kW răcire, 12.8 kW încălzire, R32

  • Aer conditionat tavan Toshiba cu înaltă clasă de eficiență economică, zgomot redus și confort optimizat datorită tehnologiei digitale japoneze inverter încorporate.
  • AC de tavan, ideal pentru birouri, magazine, ateliere, camere de servere, laboratoare, spații de răcire a vinurilor etc.
  • Aer conditionat plafon cu linii simple, design elegant și versatilitate remarcabilă datorită montajului pe tavan. Răcește/încălzește ultra-rapid aerul din încăpere.
  • Consola tavan recomandată pentru încăperile unde este importantă economisirea de spațiu sau unde nu se poate crea un gol în tavan.
  • Dimensiuni compacte la interior și exterior.
  • În aplicațiile unde este esențială răcirea spațiilor interioare la temperaturi de sub 16°C (minimum 10-12°C), este necesară montarea controlerului opțional de perete RBC-AMSU51-EN prin care se setează și programează astfel de temperaturi speciale. 
  • Functie aparte auto louver de distribuire optimă și uniformă a fluxului de aer și funcție de autocurățare pentru prevenirea formării mucegaiurilor și a mirosurilor neplăcute.
  • Aer conditionat de tavan cu compresor Toshiba dublu-rotativ (DC Rotary) specializat în reducerea fricțiunilor și asigurarea unei funcționări îndelungate cu consum energetic minimizat.
  • Domeniu de tempratură extins pentru AC suspendat pe tavan: răcire în condiții de mediu exterior de până la +46°C și încălzire începând de la -20°C.
  • Fabricat în Thailanda.

Specificații

  • Refrigerant R32
  • Alimentare electrică 380-400/50/3 V/Hz/Ph
  • BTU răcire 41300 BTU
  • BTU încălzire 44400 BTU
  • Capacitate de răcire 12.1 kW
  • Capacitate de încălzire 13.0 kW
  • Clasa de eficiență energetică C A
  • Clasa de eficiență economică H A
  • EER/COP 2.74/3.73 W/W
  • SEER/SCOP 5.36/4.19 W/W
  • Unitate interioară (UI)
  • Presiune sonoră UI (niv. mediu) 41 db(A)
  • Intensitate sonoră UI (niv. mediu) 56 db(A)
  • Debit aer 2040/1200 m³/h
  • Control Remote, Wired (optional)
  • Dimensiuni nete UI (WxDxH) 1586 x 690 x 235 mm
  • Greutate netă UI 37 kg
  • Unitate exterioară (UE)
  • Presiune sonoră UE (niv. mediu) 55 dB(A)
  • Intensitate sonoră UE (niv. mediu) 70 dB(A)
  • Tip compresor Rotativ (rotary)
  • Domeniu de operare C -15 → 46 °C
  • Domeniu de operare H -15 → 15 °C
  • Racorduri lichid 15.87 mm
  • Racorduri gaz 9.52 mm
  • Lungime maximă traseu 50 m
  • Diferență max. înălțime 30 m
  • Încărcare refrigerant 2.1 kg
  • Dimensiuni nete UE (WxDxH) 900 x 320 x 890 mm
  • Greutate netă UE 69 kg

Tabel comparativ

Unitati comerciale de tavan
Modele Toshiba RAV Ceiling 12000 BTUToshiba RAV Ceiling 18000 BTUToshiba RAV Ceiling 24000 BTUToshiba RAV Ceiling 28000 BTUToshiba RAV Ceiling 32000 BTUToshiba RAV Ceiling 32000 BTU 380VToshiba RAV Ceiling 42000 BTUToshiba RAV Ceiling 42000 BTU 380VToshiba RAV Ceiling 48000 BTUToshiba RAV Ceiling 48000 BTU 380V
RefrigerantR32R32R32R32R32R32R32R32R32R32
Alimentare electrică (V/Hz/Ph)220-240/50/1220-240/50/1220-240/50/1220-240/50/1220-240/50/1380-400/50/3220-240/50/1380-400/50/3220-240/50/1220-240/50/1
BTU răcire (BTU)12300171002350027300324003240041300413004780047800
BTU încălzire (BTU)13700181002630030700382003820044400444005460054600
Capacitate de răcire (kW)3.65.06.98.09.59.512.112.114.014.0
Capacitate de încălzire (kW)4.05.37.79.011.211.213.013.016.016.0
Clasa de eficiență energetică CA++AA+A++A+A+AAAA
Clasa de eficiență economică HA+++A+A+A++A+A+AAAA
Unitate interioară (UI)
Presiune sonoră UI (niv. mediu) (db(A))35353638383841413636
Intensitate sonoră UI (niv. mediu) (db(A))50505153535356565151
Debit aer (m³/h)900/540900/5401410/6501600/9001860/10201860/10202040/12002040/12002100/12602100/1260
Dimensiuni nete UI (WxDxH) (mm)950 x 690 x 235950 x 690 x 2351270 x 690 x 2351586 x 690 x 2351586 x 690 x 2351586 x 690 x 2351586 x 690 x 2351586 x 690 x 2351400 x 750 x 2751400 x 750 x 275
Unitate exterioară (UE)
Presiune sonoră UE (niv. mediu) (dB(A))50484851575757555353
Intensitate sonoră UE (niv. mediu) (dB(A))65656568747474707370
Racorduri lichid (mm)12.712.715.8715.8715.879.5215.8715.8715.8715.87
Racorduri gaz (mm)6.36.39.529.529.5215.879.529.529.529.52
Lungime maximă traseu (m)20303050505050505050
Diferență max. înălțime (m)10303030303030303030
Dimensiuni nete UE (WxDxH) (mm)780 x 290 x 550780 x 290 x 550780 x 290 x 550800 x 300 x 630900 x 320 x 890900 x 320 x 890900 x 320 x 890900 x 320 x 890900 x 320 x 1340900 x 320 x 1340

Produse similare

Aer conditionat tavan digital inverter Toshiba Ceiling 42000 BTU 380V